RX Vega Kartları 3DMark Fire Strike Testinde Görücüye Çıktı

Okuma Süresi : 1 Dakika

AMD’ nin yaklaşan ekran kartları geride bıraktığımız haftalarda olduğu gibi tekrardan 3DMark testinde görüldü. AMD’ nin ilerleyen haftalar içinde düzenleyeceği SIGGRAPH fuarında Ryzen Threadripper işlemcilerle beraber tanıtıma çıkacak olan RX Vega Kartları Benchmark testinde de karşımıza çıktı. Ekran kartı bu seferde 3DMark Fire Strike testinde karşımıza çıktı.

Haswell Extreme platformu üzerinde yapılan testte Core i7-5960X işlemisine ve MSI’ın X99S Gaming 9 AC anakartına yer verilirken G.Skill’in 4 GB kapasiteli DDR4 tip 2133 MHz’de görev yapan belleklerinden 4 tanesi kullanılmış.Haswell Extreme platformu üzerinde yapılan testte Core i7-5960X işlemisine ve MSI’ın X99S Gaming 9 AC anakartına yer verilirken G.Skill’in 4 GB kapasiteli DDR4 tip 2133 MHz’de görev yapan belleklerinden 4 tanesi kullanılmış.Model NVIDIA GTX modeli ile hemen hemen aynı.

RX Vega Kartları vs NVIDIA GTX

Model NVIDIA GTX modeli ile hemen hemen aynı. Kartın hangi kod ismine sahip bir model olduğu veya ne tür soğutma sistemini  kullandığı bilinmezken GPU saat hızınını 1630 MHz’de, bellek hızının ise 945 MHz’de olduğu görülüyor. 8 GB kapasiteli belleklere yer verilen RX Vega çözümü daha önce de olduğu gibi GTX 1080’dan biraz geride hatta aynı sayılabilecek kadar yakın ve GTX 1070’in bir hayli önünde.

AMD’nin yeni çözümü geçtiğimiz mayıs ayında 1200 MHz’de GTX 1070’le kafa kafaya iken 1630 MHz’e yükseltilmesiyle birlikte ciddi bir artış yakalamış. Muhtemelen kartın satışa sunulacak olan halinin performansı da paylaştığımız testteki gibi olacaktır.

Post Author: İsmail Arslan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *