PS4 kullanıcıları 5.0 güncellemesi için hazır olun!

Okuma Süresi : 2 Dakika

Sony PlayStation 4 (PS4) oyun konsolu kullanıcıları 5.0 sürüm numaralı firmware güncellemesine yakın zamanda kavuşacak gibi duruyor. Peki, Sony’nin yayınlayacağı bu güncelleme ile PlayStation4 kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor. Gelecek olan bu güncelleme ile kullanıcılar memnun olacaklar mı?

Sony’nin oyun konsolu PlayStation 4 için sunacağı 5.0 firmware sürümü, getireceği yep yeni özellikler ile bir çok PS4 kullanıcısını çok memnun edecek. İşte, Sony’nin PS4 kullanıcılarının memnuniyetleri için çıkaracağı 5.0 güncellemesinin detayları.

PS4 için en yeni 5.0 güncellemesi çıkıyor.

Sony’nin yayınladığı, PlayStation için en yeni güncelleme olan 5.0, en çok da PS4 Pro kullanıcılarını sevindirecek. Bu güncelleme ile PlayStation4 Pro kullanıcıları Twitch üzerinden 60 fps(saniyede 60 kare) ile 1080p yayın yapabilmelerine olanak sağlayacak(Evet evet siz Ps4 Pro kullanıcıları sevinçlerinizi hissedebiliyoruz). Diğer PlayStation4 kullanıcıları için bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Diğer taraftan da bütün PlayStation 4 kullanıcılarını sevindirecek olan özellik ise Hızlı Menü’den bildirimlerinizi kontrol edebilecek olamanız. Yeni gelecek olacn bu özellik sayesinde bildirimlerinizi görmek için PlayStation 4 ana ekranına gitmenize gerek kalmaycak olması gerçekten sevindirici.

 

Yeni gelen bir diğer yenilik olan takip et özelliğiyse, kullanıcıların diğer kullanıcılar ile arkadaş olmadan tıpkı Twitter’daki gibi geri takip yapabilmesine olanak sağlayacak. Ayrıca, takip ettiğiniz ya da takip etmediğiniz kullanıcıları engelleyebilme olanağıda sağlayacak ki bu da epeyden beri talep edilen bir detaydı.

Genel mantığından baktığımız da, bu çıkan yeni firmware güncellemesi sürüm numarasına yakışır şeyler olmayacak gibi duruyor. Umuyoruz ki Sony bir daha ki güncelleme ile bizleri daha çok şaşırtmayı başarabilir. Son olarak şunu belirtelim ki bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı belli değil.

Post Author: Batuhan Akın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *