iPhone 8 Tasarımı Sızdı

Okuma Süresi : 2 Dakika

Apple’ ın en henüz üstünde çalışmasını tamamlamadığı en son modeli olan iPhone 8 Tasarımı sürekli meydana gelen sızıntı durumuna bir yenisi daha eklendi. Kullanıcıları tarafından uzun süredir büyük merakla beklenen parmak izi okuma ile ilgili yeni bir tasarım meydana çıktı !

Apple’ ın henüz piyasaya çıkmamış olan İPhone 8 modelinin sızıntıları neredeyse her gün geliyor.  Yeni çıkacak olan modelin tasarımını herkes kadar bizde merak ediyoruz. Apple’ ın henüz piyasaya çıkarmadığı amiral gemisini hakkında neredeyse kesin gözüyle bakabileceğimiz iki durum var. Bu durumdan birincisi ekran ile kasa oranının eskiye göre daha uyumlu olacak olması. İkincisi ise senelerdir LCD panel ile üretilen modellerin İPhone 8 modeli ile AMOLED ekran teknolojisine geçiş yapacak olması. Acaba kullanılan yeni teknoloji ile İPhone 8 nasıl bir görünüme kavuşacak?

Böyle durumlar ortaya çıktığından dolayı kullanıcılar ister istemez home tuşunun akıbetinin ne olacağını merak ediyor. Bunun yanı sıra acaba Touch ID teknolojisi yeni modelde nasıl kullanılacak ? Apple yeni tasarımından vaz mı geçecek?

Yeni modelin ne olacağını takip eden kullanıcılar arasından ekrana gömülü parmak okuyucu sensör olacağı söylense de, bu durumun gerçekleşmesi pek olası görünmüyor. Piyasaya çıkan yeni görüntüler ise iPhone 8 Tasarımı parmak okuma sensörünün nerede olacağını belli ediyor.

 

 

iPhone 8 Tasarımı Kimlere İlham Kaynağı Olacak

Piyasaya sızan görüntülere göre, Apple’ da LG ile benzer tasarımı kullanacak. Cihazın Apple logosunun hemen altına yuvarlak bir buton konularak ekran sorunun aşılması bekleniyor. Tabi bun görüntüler % 100 olarak kesinleşmiş değil. Çıkan başka bir fotoğrafta ise parmak okuma sensörü kilit tuşuna yerleştirilmişti.

 

Post Author: İsmail Arslan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *