GTA 6 Piyasaya Çıktı !

Okuma Süresi : 2 Dakika

Grand Thef  Auto 6 henüz yapım aşamasında. GTA 6 henüz tamamlanmamışken, oyun ile ilgili ilk sızıntılar internette yayımlandı. Yapımcısı olan Rockstar Games’ in en çok oynanan oyun serisi olan Grand Thef Auto’ nun 6. oyununa ilişkin ilk ipucu piyasaya çıktı. NeoGaf forumlarına düşen bilgilere göre, Tim Neff isimli kullanıcının CV’ sinde Grand Thef  Auto 6 ve Rockstar Games’ in diğer bir oyunu olan Red Dead Redemption 2 ile ilgili çalışmaları yürüttüğü ortaya çıktı. BU haberlerin hemen sonrasında Tim Neff’ in CV’ si yayından kaldırıldı. PCGamesN olayın hemen sonrasında Tim Neff ile irtibat kurdu. Tim Neff yaptığı açıklamada haberin asılsız olduğunu söyledi.  Sayfayla ve Portfolyo ile hiçbir alakası olmadığını yıllar önce Grand Thef Grand Thef  Auto 5’ te bulunduğunu belirtti. Kısacası trollendiğini söyledi.

 

GTA 6
GTA 6

Şimdi gelelim GTA 6 ’ da oyun severleri nasıl bir sürpriz bekliyor?

Grand Thef  Auto 6 ile ilgili haberler uzun süredir internette dolanırken hala ortada kesin bir netice olmaması oyun severleri üzüyor. Grand Thef  Auto 6’ ya ulaşmak için Grand Thef  Auto 5 üzerinden gitmek gerekiyor. 2013 senesinde çıkan oyun Grand Thef  Auto 6 içinde önemli yol gösterici olma potansiyeline sahip. 2013 yılının Eylül ayında piyasaya çıkan Grand Thef  Auto 5, tahmin edilenden daha çok başarıyı yakalamıştı. Oyun çıkalı uzun zaman olsa da Online platform arasında hala internette en üst sıralarda yer alıyor.

 

GTA 6
GTA 6
GTA 6
GTA 6

 

Grand Thef  Auto 6 ile ilgili ilk somut bilgi ise oyunun seslendirme sanatçısı olduğu düşünülen Tim Neff tarafından basına sızdırılan bilgi. Yapımı halen devam eden Grand Thef  Auto 6’ nın yapımına Grand Thef  Auto 5’ ten sonra hiç vakit kaybedilmeden başlandı. Uzun zamandır Amerikan Rüyası modelini benimseyen Grand Thef  Auto serisi, ilk defa yeni şeyler deneyecek gibi gözüküyor. Yani oyunun San Andreas, GTA 4 ve Vice City’ deki gibi farklı bölgelere çıkan Rockstar Games  bu sefer ülke dışına çıkmayı planlıyor. Grand Thef  Auto 6 oyununda Tokyo’ ya gidileceği söylentiler arasında yer alıyor. Bu büyük ve önemli ihtimal olarak göze çarpıyor.2000’ li senelerin başında yapımcılar tarafından son anda vazgeçilen GTA Tokyo bu sefer tozlu raflardan piyasaya çıkacak gibi görünüyor. Oyuncular tarafından en çok merak edilen konulardan biri ise Leslie Benzies yani GTA karakteri. Oyunun ana karakterinin kadın olması durumu göz önünde bulundurulurken geçtiğimiz senelerde  Rockstar Games tarafından yapılan açıklamalarda kadın karakterin oyunu kaldıramayacağı söylenmişti. Oyunun çıkış tarihi ise 2019 yılının son ayları ya da 2020 yılının başı.

 

 

Post Author: İsmail Arslan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *