Galaxy’nin yeni telefonu S8 Mini geliyor!

Okuma Süresi : 2 Dakika

Galaxy’nin yeni telefonu S8 mini hakkında gün yüzüne çıkan detaylar Samsung kullancıları için sevindirici. Yeni çıkarttığı S8 modelinin Mini versiyonu ile kullanıcı kitlesini iyice genişletmeyi hedefleyen Samsung, bu hususta büyük planlar içerisinde.

Galaxy 5.8 inçlik ekrana sahip olan S8 ile birlikte, piyasaya çok iddialı bir çıkış yapan Samsung, bu sefer de kullacılarının karşısına yeni, ekran kasa-oranına ( 5.3 inçlik Infinity Display ekran) sahip S8 Mini ile çıkacak. Teknoloji devi Samsung bu mobil cihaz ile siz kullanıcılarına güzel özellikler vaad ediyor.

Galaxy S8 mini!

Farklı kullanıcılara, farklı ekran bpyutları ile hitap eden Samsung, bu seferde kullancılarının karşısına yeni ekran boyutu ile çıkacak.

Geçtiğimiz süre içerisinde Samsung Galaxy Active’i onayladı. Gelecek süre içerisinde ise Samsung’a yakın kişiler tarafından öne sürülen bilgiye göre, Galaxy S8 Mini’nin onaylanması beklenmekte.

Galaxy S8 Mini olarak adlandırılacak olan yeni model için ortaya çıkan raporlara göre, gücünü Snapdragon 821’den alacak. 4GB belleğe 32GB depolama alanı’nın destek olacağı S8 Mini’de 12 MP Çift Pikselli kamera olacak.

Sıra geldi kötü habere; 5.3 inçlik S8 Mini için gelen bilgiler arasında en net olanı ise ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak olması. Ama şunuda söyleyebiliriz ki Samsung, Türk kullanıcılarının ısrar ve ön siparişlerine dayanamayıp Güney Koreden kısa bir süre sonra, Avrupada daha sonrasın da ise ülkemizde satışa çıkaracaktır.

Size aktarmış olduğumuz bilgiler haricinde yeni gelecek olan cihaz ile ilgili başka bir bilgi paylaşılmadı.

Ancak çok yakın bir süre içerisinde Teknoloji devi Samsung’un yeni ekran kasa-oranına sahip S8 Mini’yi açıklaması bekleniyor.

S8 ve S8+ ile global pazarda iyi bir başarı yakalayan Samsung, bu başarısını bir adım daha ileriye taşıyabilmek için, piyasadan hepsi toplanan Note 7’lerin 3500mah bataryası yerine, iyileştirilmiş 3200mah bataryayı 8 noktalı batarya testinden geçirerek kullandığı Galaxy Note Fan Edition(Yenilenmiş Note 7) ve 8GB Ram’e destek olarak 256GB depolama alanı ile çıkmasından söz edilen Galaxy Note 8’i çıkarak.

Bakalım Samsung’un bu Mini canavarı Apple’ın dev OLED hamlesi karşısında yeterli olacak mı.

Post Author: Batuhan Akın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *