Galaxy Note 7’den müjde!

Okuma Süresi : 2 Dakika

Samsung’un büyük bir hayal ile çıkarttığı Amiral gemisi olan Note 7’nin yaşadığı batarya sorunlarından dolayı beklentiyi karşılayamayıp aksine Note 7 büyük bir skandal haline gelmişti. Güney Kore’de açılan davada karar Samsung’un lehine çıktı.

Kalemi ile birlikte.
Note 7 kutu.

      

Azda olsa Teknoloji haberlerini takip edip özellikle Samsung’un Note 7’den yana çektiği sıkıntılardan haberdar olmayan yoktur diye düşünüyorum. Bataryasında yaşanan patlamalardan dolayı büyük korkulara neden olan ve Samsung’un başına büyük bela açan Note 7 hakkında açılan davadan bizleri çok şaşırtacak karar; Note 7’nin lehine çıktı.

Note 7’lerin geri toplanması normal!

Evet, evet dava 2016 yılında note 7’den yana sıkıntı çeken sıkıntı çeken bir grup Güney Koreli kullanıcının açtığı davanın ta kendisi. Note 7’lerde yaşanan patlamalı teknik sorunlardan sonra cihazların hepsini toplatmaya karar veren Samsung’a, toplanan her Note 7 kullanıcısının sahibine 433 dolar ödemesi gerektiği için dava açılmıştı.

Note 7.
Note 7 görüntüsü.

Davanın sonucu tüm deliller toplandıktan sonra açıklandı ve sonuca göre Güney Kore’de Samsung’un hiç bir kullanıcıya; Note 7’lerin geri toplanmasından sonra açılan dava da 433 dolar gibi bir ücret ödemesi gerekmediği gibi bir karara varıldı. Açılan dava da mahkemenin verdiği karara göre, Samsung’un bu cihazında yaşanan bu korku verici ve hayli önemli problemin sonrasında cihazlarını geri toplatması; yanlış, hatalı ya da kabul edilemez bir durum değil gibi gözüküyor.

Aynı problemden dolayı benzer bir davanın da, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde açıldığını belirtelim. He ama bu davanın sonuç bulabilmekten bir hayli uzakta olduğunu belirtmeyide ihmal etmeyelim.

Post Author: Batuhan Akın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *