Apple Samsung’a Hamlesini Yaptı

Okuma Süresi : 1 Dakika

Apple üzerinde yeni çalışmaya başladığı OED teknolojisi ile Samsung’a olan bağlılığını sona erdirecek gibi görünüyor. Apple, OLED stoklarını kendi bünyesinde barındıran  Samsung’ dan nasıl ayrılacak?

Şimdilik iPhone 8 ya da iPhone Pro isimleri ile  anılan en son nesil amiral gemisinin 5.8 inç boyutunda  OLED ekran ile piyasaya çıkması bekleniyor. Bu ekranı firmanın tedarik eden firma ise  akıllı telefon boyutlarındaki OLED paneller üzerinde başarıyı elinde tutan  Samsung olacak. Öte yandan iddialar, Apple’ın kritik iPhone bileşeni konusunda Samsung’a bağlı kalmaktan kendisini kurtarmak istediğini söylüyor.

 

Apple Farkı Açacak Mı ?

Gelen son habere göre, kimyasal buhar biriktirme isimli makineleri aldı ve aldığı bu makinelerle Tayvan’da sadece OLED ekran teknolojilerinin Ar-Ge’si için bir de tesis kurdu. Bu sayede OLED’i kendisi üretecek. Bu sayede Apple akıllı telefon pazarındaki önemli rakibi ile arasını biraz daha açacak.

Yalnız  bu arada OLED panel üretmek için gereken CVD makinelerini temin etmek  zannedildiği kadar kolay görünmüyor . Bu makinelerin çıkışında lider durumda olan şirketin ise Japon merkezli Canon Tokki olduğu ve kapasitesinin çoğunu Samsung Display’e yönlendirdiği ifade ediliyor.

 

 

 

 

 

Post Author: İsmail Arslan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *