Apple Güncelleme Serisinde 10.3.3’ü Yayınlandı

Okuma Süresi : 1 Dakika

Apple kullanıcılarının uzun süredir beklediği İOS 10.3.3. sürümü tüm testlerden başarı ile geçtikten sonra yayınlandı. Apple Güncelleme işlemleri sonrasında acaba yeni sürüm ile İpad ve İphone modellerine  ne tür değişiklikler meydana geldi.

Apple, Mayıs ayında kullanıcılarına sunduğu 10.3.2 sürümünün hemen sonrasında, her zaman ki gibi yeni sürümü kullanıcılara sunmak için çalışmalara başladı. 2 ay içinde altı farklı beta sürümünü piyasaya çıkaran Apple, sonunda test sürecini başarı ile tamamlayarak en son sürüm olan İOS 10.3.3’ ü kullanıcılara sundu. Apple modellerine yeni gelen güncellemenin boyutu 140 MB civarında. Yeni sürümde en fazla hata düzeltmelerine ve güvenlik güncelleştirmelerine yer verilmiş. Tabi bunu yanı sıra bir önceki sürüm olan 10.3.2 sürümüne göre de ufak tefek geliştirmeleri de yeni sürümde kullanıcılara sunuyor. Yeni sürümle gelen en büyük yenilik ise 12.9 inç boyutunda İpad Pro için tasarlanan üç adet duvar kağıdı.

Apple Güncelleme İşlemlerine Devam Edecek Mi?

Apple’ ın WWDC  2017’ de (Worldwide Developer Conferance yani Türkçe manası ile Dünya Geliştirici Konferansı ) duyurduğu İOS 11 sürümünü Eylül’ de Apple kullanıcıları ile buluşturacağını düşündüğümüzde bu sürümün İOS 10 için yayınlanan en son güncelleme olduğunu söyleyebiliriz.

Post Author: İsmail Arslan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *